„Добруджа къп“ (Dobrucea cup) остана в румънски ръце

Отборът на Electrica Constanta защити ветроходния трофей Dobrucea Cup във второто издание на надпреварата, домакин на което бе Морски клуб „Балчик”. Ветроходците от Electrica Constanta спечелиха общо осем отличия в отделните класове, предаде Морски вестник, с по седем техни подгласници станаха варненските „Кап. Георги Георгиев – Порт Варна” и „Черно море Бриз”.
След двете гонки в последния състезателен ден, най-големи промени настъпиха в клас „Кадет”. Непоставените в сметките Давид Димитров/Цветослав Мавродиев завършиха втори и първи в двата старта и в крайна сметка изпревариха противниците си само с една точка. Големият губещ в цялото състезание бе екипажът Мартин Тодоров/Христо Ангелфв в клас „470”. Варненци пропуснаха и трите старта през първия ден и въпреки трите си поредни победи в събота и неделя останаха втори в крайното класиране.

Крайно класиране (след 7 проведени гонки)

„Оптимист” общо класиране (23 участника)
1. Ебру Болат (Romanian Royal YC) 5 т.
2. Йон Влад Андрей (Electrica Constanta) 10 т.
3. Вилиана Димитрова (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна”) 15 т.

„Оптимист” момчета
1. Йон Влад Андрей (Electrica Constanta) 10 т.
2. Христо Младенов (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна”) 22 т.
3. Ириней Георгиев (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна”) 27 т.

„Оптимист” момчета младша възраст
1. Йон Влад Андрей (Electrica Constanta) 10 т.
2. Ириней Георгиев (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна”) 27 т.
3. Кристиян Страхилов (СК „Черно море Бриз” Варна) 45 т.

„Оптимист” момичета
1. Ебру Болат (Romanian Royal YC) 5 т.
2. Вилиана Димитрова (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна”) 15 т.
3. Инна Иванова (МК „Балчик”) 28 т.

„Оптимист” момичета младша възраст
1. Луана Бойченко (Electrica Constanta) 48 т.
2. Димана Стойчева (СК „Черно море Бриз” Варна) 45 т.
3. Йоана Тодорова (СК „Черно море Бриз” Варна) 80 т.

„Кадет” (6 екипажа)
1. Давид Димитров/Цветослав Мавродиев (СК „Черно море Бриз”) 11т.
2. Бианка Попеску/Йоана Захария (Electrica Constanta) 12 т.
3. Аджи-Ацай Дефне/Таня Перчели (Stinta Constanta) 12 т.

„Лазер Радиал” (4 участника)
1. Даниел Николов (СК „Черно море Бриз”) 6 т.
2. Едуард Гута (Electrica Constanta) 9 т.
3. Магдалена Йон (Electrica Constanta) 13 т.

Lazer 4.7 (4 участника)
1. Мариела Николова (СК „Черно море Бриз”) 5 т.
2. Козмин Барару (Electrica Constanta) 11 т.
3. Виктор Тодоров (СК „Черно море Бриз”) 16 т.

„420” (3 екипажа)
1. Александър Славчев/Тодор Първанов (МК „Балчик”) 5 т.
2. Васил Митев/Павел, Димитров (МК „Балчик”) 9 т.
3. Тодор Банков/Ясен Обретенов (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна”) 16 т.

„470” (5 екипажа)
1. Еленида Тронка/Каталина-Йонут Покоци (CS FART) 7 т.
2. Мартин Тодоров/Христо Ангелов (ЯК „Кап. Г. Георгиев-Порт Варна”) 15 т.
3. Ризван Галатеану/Денис Дериус (Stinta Constanta) 18 т.

Maritime.bg – Спорт

Последни новини

Последни новини

България не е създала и координационен център за смяна на екипажи по време на пандемията

България е сред страните, които все още не са обявили моряците за ключови работници. Базираната в София Изпълнителна агенция "Морска администрация" се е активирала едва дни

Курсанти от НВУ посетиха ВМС

На 12 май 2021 година курсантите-випускници от НВУ ”Васил Левски” бяха на работно посещение във формированията на Флотилия бойни и спомагателни кораби, дислоцирани в Пункт за

Високо ниво на безопасност и сигурност на корабоплаването у нас гарантира разширяването на обхвата на VTMIS системата

Още по-високо ниво на безопасност и сигурност на корабоплаването при посещение на корабите в българските морски пристанища е постигнато благодарение на разширяването на

Морска администрация „проспа“ четири месеца за обявяване на моряците за ключови работници

На 29 март 2021 г. ИА „Морска администрация“ е предприела необходимите действия в рамките на своите правомощия, като уведоми Министерството на транспорта, информационните