Слабо представяне на морския бизнес на Обществения съвет към министъра на транспорта

obshtestven-savet-mtitsОредели бяха морските редици на първото заседание на Обществения съвет към министъра на транспорта, предаде репортер на Maritime.bg.

На заседанието, което имаше чисто организационен характер присъства Никола Христов – в качеството си на представител на три морски неправителствени организации (БАКБА, БМК и БАМК).

Председателят на Българската асоциация на корабопритежателите Марин Петров също бе в залата и направи няколко конструктивни предложения свързани с работата на съвета.

Не бяха забелязани представители на БМА, БАСВ, както и организации свързани с пристанищата.

Представителите на морските неправителствени организации, за разлика от колегите си от другите транспортни сектори не направиха нито едно предложение за тема на следваща среща. Не бяха повдигнати никакви въпроси свързани с бъдещето на родните пристанища и съмнително раздадените през последните месеци концесии.

Оздравяването на БДЖ и борбата със сивия сектор са първите теми, които ще обсъди Обществения съвет в сектор „Транспорт“. Това предложи служебният министър на транспорта Кристиан Кръстев. На днешния форум беше обсъден и приет Правилникът за устройството и дейността на Обществения съвет. Темата за оздравяването на БДЖ ще бъде разгледана на следващото заседание на съвета, което ще се проведе на 23 април от 14:00 ч. Борбата със сивия сектор в транспорта и други наболели въпроси ще бъдат засегнати на третото заседание, което ще се проведе на 29 април от 10:30 ч.

Maritime.bg – България

Последни новини

Последни новини

Военнослужещи почистиха и боядисаха експонати на Военноморския музей

Военнослужещи от Инженерно-сапьорна рота, в.ф. 34410 и Хидрографска служба, в.ф. 26870 към Военноморските сили участваха във възстановяване на експонати във Военноморския музей.

Завърши водолазното учение на Военноморските сили с международно участие „Тритон 2023” 

Завърши водолазното учение на Военноморските сили на Република България с международно участие „ТРИТОН 2023”. To се проведе за трета поредна година и е резултат от

От началото на войната в Украйна българските Военноморски сили са унищожили четири дрейфащи мини в наши води

От началото на военния конфликт в Украйна българските Военноморски сили са унищожили четири дрейфащи мини в наши води, каза днес пред журналисти командирът на ВМС