По-малко дни на море за ВМС, заради орязания бюджет на армията

todor-tagarev
Днес министърът на отбраната Тодор Тагерев проведе среща с командването на Военноморските сили, където се запозна със състоянието на флота.

Проблемите, които засягат всички родове въоръжени сили, свързани с орязания бюджет на министерството ще доведат до съкратени дни на море за ВМС.

Все пак, по думите на министър Тагарев, това няма да се отрази пагубно за флота – не се предвиждат съкращения на служители, а съкращаване на дейности, както и свиване на административните разходи и тези за провеждане на учения.

Maritime.bg – ВМС

Последни новини

Последни новини

Хутите: Целият екипаж на кораб GALAXY LEADER е осигурен с всичко нужно

На снимката са капитанът на кораба, старши помощник-капитанът и дипломатически представител. От съображения за сигурност, част от изображението е замъглено. Целият екипаж на

Пристанищата на ЕС претоварват огромни количества руски газ за трети страни

Европейският съюз се стреми да ограничи употребата на руски газ след нахлуването на Руската федерация в Украйна. Анализ на Института по енергийна икономика (IEEFA) обаче отчита

Променени тарифи за пристанищните такси създадоха напрежение в морската индустрия

Без нужното обществено обсъждане е изменена тарифата за събираните такси от Държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура". Това пише в писмо до транспортния министър