84 лодки се включиха в първата регата за сезона

regata-briz-proletРегата „Бриз Пролет“ събра елита за първата ветроходна надпревара от календара на Българската федерация по ветроходство. Регата се проведе през почивните дни във водите на Варненското езеро пред базата на СК „Черно море – Бриз“. В състезанието участваха ветроходци в 8 класа от Балчик, Варна, Несебър, Поморие, Бургас, Созопол, Приморско и София. В състезанието се включиха 84 лодки от 11 клуба и общо 97 ветроходци. Главен съдия бе Тодор Иванов, а председател на протестната комисия – Антоанета Томова.Крайно класиране

клас Оптимист (общо класиране):
1. Димитър Вангелов (Несебър 2000)
2. Марио Георгиев (Циклон Поморие)
3. Христо Русев (Черноморец Бс)

клас Оптимист (девойки младша):
1. Йоана Тодорова (Порт Варна)
2. Ан Никол Канева (Несебър 2000)
3. Илияна Андонова (Черно море Бриз)

клас Оптимист (девойки старша)
1. Николета Петкова (Несебър 2000)
2. Калина Маринова (Черно море Бриз)
3. Катрин Събева (Черноморец Бс)

клас Оптимист (юноши младша)
1. Кристиян Бодуров (Приморско)
2. Даниел Бодуров (Приморско)
3. Радослав Гавраилов (Порт Варна)

клас Оптимист (юноши старша)
1. Димитър Вангелов (Несебър 2000)
2. Марио Георгиев (Циклон Поморие)
3. Христо Русев (Черноморец Бс)

клас Кадет
1. Светлин Попов/Марио Бойков (Черно море Бриз)
2. Димитър Михайлов/Михаел Стоянов (Балчик)
3. Александър Фелисиян/Деметра Дойчева (Черноморец Бс)

клас Лазер Стандарт
1. Радостин Дамянов (Несебър 2000)
2. Иван Димов (Несебър 2000)
3. Даниел Николов (Черно море Бриз)

клас Лазер Радиал
1. Христо Андреев (Несебър 2000)
2. Живко Андреев (Порт Бургас)
3. Стефани Музакова (Циклон Поморие)

клас Лазер 4,7
1. Любен Тенекеджиев (Порт Бс)
2. Мариела Николова (Черно море Бриз)
3. Пламен Янакиев (Черноморец Бс)

клас Лазер 4,7 (девойки)
1. Мариела Николова (Черно море Бриз)
2. Марина Димитрова (Черноморец Бс)
3. Деница Русева (Черноморец Бс)

клас Лезер 4,7 (юноши)
1. Любен Тенекеджиев (Порт Бс)
2. Пламен Янакиев (Черноморец Бс)
3. Виктор Тодоров (Несебър 2000)

клас Фин
1. Димитър Вангелов (Несебър яхт клуб)
2. Атанас Петров (Несебър 2000)
3. Иван Петрушев (Несебър 2000)

клас Фин (младежи)
1. Иван Петрушев (Несебър 2000)
2. Никола Кобарелов (Черноморец Бс)
3. Кало Калов (Черно море Бриз)

клас Фин (мъже)
1. Димитър Вангелов (Несебър яхтклуб)
2. Атанас Петров (Несебър 2000)
3. Александър Александров Несебър 2009)

клас 420
1. Александър Славчев/Тодор Първанов (Балчик)
2. Теодор Огнянов/Атанас Радев (Черно море Бриз)
3. Инна Иванова/Мартин Пенев (Балчик)

Maritime.bg – Спорт

Външно съдържание и реклама

Последни новини

Последни новини