13 медала за Черно море – Бриз от регата „Бриз 2015“

регата-бриз-пролет-2012Калина Маринова от „Черно море Бриз“ доминира в регата „Бриз 2015“, която се проведе в продължение на 3 дни във Варненското езеро. Впечатляващо беше представянето на Маринова в най-масовия клас – „Оптимист“, където завърши първа в генералното класиране. Регатата откри новият директор на дирекция „Спорт“ на община Варна Николай Константинов, а медалистите награди Кристияна Генчева от дирекция „Спорт“.

В регатата, която е от спортния календар на община Варна участваха точно 100 лодки от 14 клуба в 8 класа. Домакинът „Черно море Бриз“ увели колекцията си от медали с 13 (5 златни, 7 сребърни и 1 бронзов).

Крайно класиране в регата „Бриз 2015“:

клас Оптимист:
1. Калина Маринова (Черно море Бриз)
2. Димитър Шангов (Порт Бургас)
3. Нино Томов (Созопол)

клас Оптимист (девойки старша възраст):
1. Калина Маринова (Черно море Бриз)
2. Илияна Андонова (Черно море Бриз)
3. Катрин Събева (Черноморец Бургас)

клас Оптимист (девойки младша възраст)
1. Ан Никол Канева (Несебър 2000)
2. Вея Рейзова (Созопол)
3. Дияна Маркова (Несебър 2000)

клас Оптимист (юноши старша възраст)
1. Димитър Шангов (Порт Бургас)
2. Христо Русев (МСК Сереко)
3. Иво Филчев (Порт Варна)

клас Оптимист (юноши младша възраст)
1. Нино Томов (Созопол)
2. Цветослав Мавродиев (Черно море Бриз)
3. Тодор Теохаров (Циклон Поморие)

Клас Фин
1. Михаил Копанов (Порт Бургас)
2. Атанас Петров (Несебър 2000)
3. Стоил Стоилов (Несебъл 2009)

клас Кадет
1. Светлин Попов/Георги Иванов (Черно море Бриз)
2. Румен Роев/Мариян Стоянов (Черно море Бриз)
3. Жоро Стойчев/Росен Матев (Компас)

клас 470 (генерално класиране)
1. Яна Маркова/Ина Илиева (Несебър 2000)
2. Александър Лазаров/Тихомир Тотев (Черно море Бриз)
3. Петър Томов/Пресиян Иванов (Черно море Бриз)

Клас 470 (мъже)
1. Александър Лазаров/Тихомир Тотев (Черно море Бриз)
2. Петър Томов/Пресиян Иванов (Черно море Бриз)
3. Петър Стефанов/Кристиян Панайотов (Академик)

клас 420
1. Александър Славчев/Тодор Първанов (Балчик)
2. Стамо Стамов/Иван Иванов (Черноморец Бургас)
3. Мартин Пенев/Михаел Стоянов (Балчик)

Лазер Стандарт
1. Иван Димов (Несебър 2000)
2. Даниел Николов (Черно море Бриз)
3. Димитър Вангелов (Несебър яхт клуб)

Лазер Радиал (генерално класиране)
1. Георги Менчев (Несебър 2000)
2. Христо Жеглев (Несебър 2000)
3. Стефани Музакова (Циклон Поморие)

Лазер Радиал (мъже)
1. Георги Менчев (Несебър 2000)
2. Христо Жеглев (Несебър 2000)
3. Георги Никитов (Черноморец Бургас)

Лазер Радиал (жени)
1. Стефани Музакова (Циклон Поморие)
2. Веселина Кайнова (Черно море Бриз)
3. Инна Иванова (Балчик)

Лазер 4,7 (генерално класиране)
1. Любен Тенекеджиев (Порт Бургас)
2. Мариела Николова (Черно море Бриз)
3. Георги Желев (Созопол)

Лазер 4,7 (юноши)
1. Любен Тенекеджиев (Порт Бургас)
2. Георги Желев (Созопол)
3. Ириней Георгиев (Порт Варна)

Лазер 4,7 (девойки)
1. Мариела Николова (Черно море Бриз)
2. Марина Димитрова (Черноморец Бургас)
3. Деница Русева (Сереко)

Maritime.bg – Спорт

Последни новини

Последни новини

Министър Алексиев прие от името на България председателството на ТРАСЕКА

Министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Христо Алексиев прие от името на България, председателството на Междуправителствената комисия ТРАСЕКА за

Най-четени през месеца

Имейл абонамент
Имейл абонамент
Получавайте новините на Maritime.bg директно и във Вашата електронна поща!
Винаги може да спрете Вашия имейл абонамент