Пристанище Бургас открива круизния сезон на 22 април

Costa neoRomanticaЛайнерът Costa neoRomantica ще открие круизния сезон в Бургас още на 22 април, съобщи изпълнителният шеф на пристанището Диян Димов.

Това е подраняване с близо месец в сравнение с минали години, но след него има неизвестности за следващите пасажерски кораби, пише 24 часа.

„По линия на трите компании, с които работим, очаквахме още 10, но операторите са се отказали да влизат в Босфора“, обясни Димов.

Надеждата на пристанищните власти са Бургас да бъде включен в круизната линия между Сочи и Истанбул, но това зависи от Турция и Русия, които я разработват.

Последни новини

Последни новини

Инцидент с подводница в Южна Африка, загинаха трима, сред тях една от малкото жени-подводничари в страната

Трима подводничари загинаха при инцидент с подводница MANTHATISI от състава на Военноморските сили на Южна Африка. Седем моряци падат зад борда на подводната лодка по