На място е загинал шофьор в контейнерния терминал ICTSI в Джакарта (Индонезия), след като върху управляваната от него машина е паднал хладилен контейнер, съобщи Международната федерация на транспортните работници (ITF).
Инцидентът е станал на 9 ноември, загиналият пристанищен работник е 40-годишен, добавят от ITF.
Организацията подчертава, че това е втори фатален случай в пристанище Джакарта за последните три седмици.
“Този инцидент, както и много други, можеше да бъде предотвратен, ако ICTSI работеше нормално”, коментира президентът на ITF Пади Крумлин.
По думите му условията на работа в терминала не отговарят на условията.
“Като се има предвид историята им, се нуждаем от щателно разследване дали лошото техническо състояние на машините не е изиграло роля в тази трагична смърт на работник”, коментира още Крумлин.
Наскоро ITF разпространи доклад, в който се посочва, че в ICTSI не се следват международните стандарти за работа.
Maritime.bg – Инциденти