Студенти от Куба може да се обучават във ВВМУ

Условията за обучение във Висшето военноморско училище „Н. Й. Вапцаров“ проучи делегация от Република Куба, съобщиха от учебното заведение.

Делегацията от представители на Кубинския институт за приятелство с народите е водена от посланика на Куба у нас, Педро Пабло Сан Хорхе

Капитан I ранг проф. д-р Калин Калинов – заместник-началник по учебната и научната част на ВВМУ, представи историята, мисия, задачи и перспективи за развитие на Военноморско училище.

По време на срещата се обсъдиха множество въпроси в сферата на обмяна на опит и в частност – възможността студенти от Куба да бъдат обучавани в България. Кубинските гости разгледаха част от тренажорите и материалната база.

Maritime.bg – България

Последни новини

Последни новини

Черноморският флот на Русия унищожи три дрона край Севастопол

Руският Черноморски флот отблъсна днес атака с дронове срещу пристанище Севастопол на полуостров Крим, която не взе жертви. Това съобщи губернаторът на града Михаил Развожаев,