УСК „Кап. I раг. Д. Добрев“ отплава с курсанти от ВВМУ

На борда на учебно-спомагателен кораб „Капитан І ранг Димитър Добрев” ще се проведе учебната практика с щурмански поход на курсанти от ІІ и ІІІ курс от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” за изучаване на навигационно-хидрографските и хидро-метеорологичните условия в района на българското черноморско крайбрежие.

По време на похода, извън видимостта на брега, курсантите ще определят мястото на кораба, решават астрономически задачи и ще изучават лоцията на Черно море, водене на навигационна прокладка и маневриране.

На 18 и 19 юли 2018 г. корабът ще вземе участие в сериали от провеждащото се национално учение с международно участие „БРИЗ 2018”.

Последни новини

Последни новини

БАМК: Отвличането на „Galaxy Leader“ е грубо погазване на международното морско право от една държава членка на ООН

Отвличането на "Galaxy Leader" е грубо погазване на международното морско право от една държава членка на ООН. Това пише в декларация до премиера Николай Денков на Българската

Сомалийски пирати, а не хути, са били на борда на танкер „Central Park“

Сомалийски пирати, а не хути, са били на борда на танкер CENTRAL PARK, в екипажа на който има двама български моряци. Това стана ясно от думите на говорителя на Пентагона

Израелската ZIM: Предприемаме временни проактивни мерки, за да гарантираме безопасността на нашите екипажи

Израелската ZIM Integrated Shipping Services (ZIM) потвърждава постоянния си ангажимент да обслужва източносредиземноморските и израелските пристанища. Това обявиха пред