Наградиха първенците в регата „Порт Варна 2018“

Снимката е илюстративна.

На борда на учебно-ветроходния кораб „КАЛИАКРА“, собственост на Български морски квалификационен център, се проведе официалното награждаване и закриване на международната регата „Порт Варна 2018“

Наградите в клас „Оптимист“ (Момчета младша / Момчета старша / Момичета младша / Момичета старша възраст) връчи генералният директор на ДППИ Ангел Забуртов.

В този клас ЯК „Порт Варна” беше достойно представен от състезателите си в младша възраст Виктор Станоев (1 място), Андреа Кирова (2 място) и Александър Ганев (3 място). Георгиос Русос от Сирос се вклини на второто място между варненските ветроходци и една от купите на регатата ще отпътува към Гърция. В старша възраст оптимист купите отиват в Поморие, Несебър и Черноморец – Бургас.

В клас Лазер 4,7 първите две места при момчета отново бяха за домакинстващия клуб, завоювани от Радослав Гавраилов (1 място) и Николай Василев (2 място). Острието на клуба при момичетата, Йоана Тодорова, в момента представя страната ни на Световното първенство за Лазер 4,7 в гр. Гдиня, Полша, което започна днес.

В клас 420 имаше силна конкуренция и много поврати. В крайна сметка новосформирания екипаж на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна” Христо Младенов / Радина Кирова завоюва второто място. Купите връчи Димитър Карбов, член на Борда на директорите на БМКЦ.

Спонсорите от ДППИ бяха подготвили специални сувенири за всички призьори, както и за 16 състезатели от Сирос и Тенерифе, които достойно представиха страните си в регатата.

Клас ОПТИМИСТ:

 

Девойки младша възраст, клас Оптимист

Място Състезател Клуб
3 Адриана Петкова СК „Черно море – Бриз”
2 Андреа Кирова ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”
1 Кемала Парушева ЯК „Черноморец Бургас”
 

Момчета младша възраст, клас Оптимист

Място Състезател Клуб
3 Александър Ганев ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”
2 Георгиус Русос Сирос Наутикал Клуб
1 Виктор Станоев ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”
 

 

Момичета старша възраст, клас Оптимист

 

Място Състезател Клуб
3 Дияна Пашова ЯК „Черноморец Бургас”
2 Ан-Никол Кънева ОМК „Несебър 2000”
1 Дияна Маркова ОМК „Несебър 2000”
 

 

Момчета старша възраст, клас Оптимист

 

Място Състезател Клуб
3 Мартин Геров ОМК „Несебър 2000”
2 Владимир Пинков ОМК „Несебър 2000”
1 Тодор Тузлуков ОМСК Циклон
 

 

 

Клас ЛАЗЕР 4,7:

 

 

 

 

Девойки, клас Лазер 4,7

Място Състезател Клуб
3 Гергана Димитрова ОМСК Циклон
2 Станислава Тодорова ЯК „Порт Бургас”
1 Катрин Събева ЯК „Черноморец Бургас”
 

Момчета, клас Лазер 4,7

Място Състезател Клуб
3 Клемент Саръстов ЯК „Порт Бургас”
2 Николай Василев ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”
1 Радослав Гавраилов ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”
 

 

Клас 420

 

Място Състезател Клуб
3 Владислав Маринов / Михаела Александрова ОМК „Несебър 2000”
2 Христо Младенов / Радина Кирова ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”
1 Марина Димитрова / Иван Иванов ЯК „Черноморец Бургас”

 

Последни новини

Последни новини

Най-четени през месеца

Имейл абонамент
Имейл абонамент
Получавайте новините на Maritime.bg директно и във Вашата електронна поща!
Винаги може да спрете Вашия имейл абонамент