Наградиха най-добрите в морската спартакиада на ВМС

Във  ФКЦ – Варна бе открита изложба живопис на главен старшина Меглена Шегенова и творби на цивилен служител Веселка Георгиева изпълнени чрез техниката монохром.

Изложбата бе открита от командира на Военноморските сили контраадмирал Митко Петев.
Художничките от Военноморските сили съчетават в едно професионалното изпълнение на служебните си задължения с постоянното творческо израстване. Те за пореден път зарадваха любителите на изкуството и показаха, че за твореца прегради няма.

По – късно на Морска гара Варна се състоя церемония по награждаване на победителите от Спартакиадата по морски спортове на Военноморските сили.

В дните от 6 до 9 август, в навечерието на Празника на ВМС и 139-та годишнина от тяхното създаване, четири отбора от военни формирования на флота, четири отбора от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” (курсанти и студенти) и представителния отбор на АЕЦ „Козлодуй”, премериха сили и демонстрираха завидни умения в състезанията по ветроходство, гребане, теглене на въже и хвърляне на хвъргало.

Отборите заели първите три места по различните дисциплини и в комплексното класиране бяха наградени с купа и грамота.
Класирането на отборите е както следва:
ВЕТРОХОДСТВО:
1. Клас рейково-разделно.
− на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – курсанти мъже.
− на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – смесен;
− на 3 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;
2. Клас рейково-разрезно:
− на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – студенти;
− на 2 място: отбора на военно формирование 38920 – Варна.
− на 3 място: отбора на военно формирование 28580 – Варна.
ГРЕБАНЕ:
− на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – курсанти мъже;
− на 2 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;
− на 3 място: отбора на военно формирование 28580 – Варна;
− на 4 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – смесен;
− на 5 място: отбора на военно формирование 38920 – Варна;
− на 6 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – курсанти жени;
− на 7 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас;
− на 8 място: отбора на военно формирование 22480 – Бургас.
ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО:
− на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – курсанти мъже;
− на 2 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;
− на 3 място: отбора на военно формирование 28580-Варна;
− на 4 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас;
− на 5 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – студенти;
− на 6 място: отбора на военно формирование 38920 – Варна;
− на 7 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – курсанти жени;
− на 8 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – смесен;
− на 9 място: отбора на военно формирование 22480 – Бургас
ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ:
− на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;
− на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – курсанти мъже;
− на 3 място: отбора на военно формирование 38920 – Варна;
− на 4 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас;
− на 5 място: отбора на военно формирование 22480 – Бургас;
− на 6 място: отбора на военно формирование 28580 – Варна;
− на 7 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – курсанти жени;
− на 8 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – смесен;
КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ:
− на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – курсанти мъже;
− на 2 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;
− на 3 място: отбора на военно формирование 28580 – Варна;
− на 4 място: отбора на военно формирование 38920 – Варна;
− на 5 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – смесен;
− на 6 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас;
− на 7 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – курсанти жени;
− на 8 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – студенти;
− на 9 място: отбора на военно формирование 22480 – Бургас.

error: Защитено съдържание! Ако желаете да копирате този материал, се свържете с нас на адрес: news@maritime.bg