ВВМУ поднови споразумението за сътрудничество с Морския университет на Шанхай

Началникът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – флотилен адмирал професор Боян Медникаров, участва в тържествата по случай 110-годишнината на морското образование в Китай и от основаването на Морския университет на Шанхай (SMU).

Паралелно с тези тържествени събития се проведе Международна морска конференция – 2019.

Адмирал Медникаров участва в Президентския форум, организиран от SMU, на който представи предизвикателствата пред българското морско образование във времето, отделено за най-важните доклади на форума, съобщиха от ВВМУ.

Посещението в Китай беше удобен повод за подновяване на рамковото споразумение за академично сътрудничество между ВВМУ и SMU, което беше направено на 21.10.2019 г.

Началникът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ се срещна също с ректори и представители на повечето морски университети, които членуват в Асоциацията на морските вузове от Черноморския регион (BSAMI). Той се срещна и разговаря с президента на Морската академия на щата Масачузетс, САЩ, и с президента на Морския егейски университет на Гърция.

Последни новини

Последни новини

Изоставането на американския флот спрямо този на Китай е депресиращо, според конгресмен

Военноморският флот на САЩ отстъпва по численост на корабите на Китай. Това заяви в събота членът на Камарата на представителите на САЩ Кен Калвърт, републиканец от

Добър късмет за Павлин Надворни и „Espresso Martini“ от децата на Яхт клуб „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“

Приблизително 480 мили преди да премине първия от Трите големи – нос Добра Надежда, Павлин Надворни и Espresso Martini получиха послание в рисунки от най-малките ветроходци на

Български треньор по ветроходство получи признание от Олимпийския комитет на Малта

Българският треньор по ветроходство Иван Василев, който работи в Малта от над шест години, бе сред отличените в юбилейната ХХ годишна церемония на Малтийският олимпийски