Продължителният икономически спад, резултат от пандемията, може да застраши дългосрочните инвестиции в сектора, което да доведе до повече инциденти на море, свързани с мерките за намаляване на разходите на компаниите, преуморените екипажи и отслабените реакции при извънредни ситуации. Това предупреждават в доклад от Allianz (AGCS).

Коронавирусът удари морската индустрия в труден момент, когато се стреми да намали вредните емисии и се ориентира към проблема с климатичните промени, борейки се с текущите рискове като пиратство и политически кризи, коментират застрахователите.
Allianz отчита като изключително опасен и проблема със смените. Застрахователите смятат, че
в преуморените екипажи е по-вероятно да се допускат човешки грешки.
Ограничените възможности за обслужване на машините и механизмите и намалените инспекции пък са сред основните причини за застрахователни искове.
Вижте още в целия доклад:
AGCS-Safety-Shipping-Review-2020