Арестуваха бежанци, заплашвали екипажа на танкер

Седем бежанци са арестувани на борда на плаващия под флага на Либерия танкер NAVE ANDROMEDA (IMO: 9580405) край о. Уайт, Великобритания. Британски спецчасти са щурмували кораба след предполагаем „опит за отвличане“ на танкера, предаде ITV. Няма пострадали моряци от 22-членния екипаж на построения през 2011 г. танкер. В проведената в събота вечерта операция са участвали 40 души, активирани са и 4 хеликоптера.

В неделя местната полиция съобщи, че бежанците са „отправяли вербални заплахи към екипажа на кораба“, който е отплавал от Лагос, Нигерия.

BBC цитира неназовани адвокати, представляващи интересите на корабособствениците, според които „не е имало опасност за отвличане на танкера“.

Видео:

Последни новини

Последни новини

Опасна е консумацията на миди с неясен произход, предупреждават експерти

Опасна е консумацията на миди с неясен произход. Това алармират в сигнал до институциите експерти от бранша за култивиране на миди по българското крайбрежие. Диви черни миди,

Украйна има „план Б“ за износа на зърно през пристанища на Черно море

Украйна е готова с "План Б" за продължаване на зърнения коридор в Черно море и без подкрепата на Русия. Това заяви министърът на земеделието на страната Микола Солски, цитиран

Във Военноморска база Бургас отбелязаха 60-ата годишнина на Четвърти дивизион патрулни кораби

Във Военноморска база Бургас тържествено беше отбелязана 60-ата годишнина от създаването на 4-ти Дивизион патрулни кораби. Със заповед на тогавашния командващ на флота