Арестуваха четирима българи за риболовен кораб с кокаин

Четирима българи са задържани за наличие на кокаин на борда на риболовен кораб край Южна Африка. На кораба са открити 973 пакета кокаин, които се оценяват на 38,9 млн. щ. долара, съобщават местни медии. На пакетите е изписано „Кинг кока“.

Властите откриват дрогата на борда на неназован риболовен кораб, плаващ под флага на Панама.

Задържани са и други шестима души, за които се предполага, че са граждани на Мианмар. Повдигнати са им обвинение за участие в контрабандата.

Снимка: Дейли Маверик

От разпространената информация не става ясно дали българите са били на борда на кораба или са организатори на канала и арестувани на брега.

„Разследването продължава, тъй като детективите определят произхода, както и планираното местоназначение на пратката“, казва представител на местната полиция.

Последни новини

Последни новини

България не е подавала данни в европейската система по надзор на пазара на морското оборудване

България не е подавала данни в европейската система по надзор на пазара на морско оборудване, пише в издадено от Европейската комисия мотивирано становище. В