Приключи Държавното първенство по корабомоделен спорт

В русенския лесопарк „Липник“ се проведе последният кръг от Държавното първенство по корабомоделен спорт клас „М/NS“. Атрактивният спорт отново събра участници от цялата страна и съмишлениците им на русенските езера.

За разлика от предходната седмица, когато се проведе първенството за модели клас „А/B”, през последния уикенд участниците трябваше да представят и  качествата на своите модели клас „М/NS“. Клас „М“ представляват радиоуправляеми модели, които трябва за определено време да направят няколко обиколки на част от Голямото езеро на Лесопарк „Липник“. Надпреварата в клас ”NS“ се състои в изработването и управлението на макети на съществували кораби, които трябва да покажат сложни фигури във водата. Майсторските изработки се надпреварваха в Малкото езеро, като имаше макет дори на Куийн Мери 2 – най-големият пътнически кораб за всички времена до 2006 г.

Победителите в надпреварата бяха наградени от  заместник-кмета на Русе Димитър Недев, който сподели с присъстващите радостта си, че Лесопарк „Липник“ отново е място за интересни спортни събития.

Държавното първенство по корабомоделен спорт се организира от Спортен клуб „змс Иван Маринов“ – Русе с подкрепата на Община Русе.

Призьорите в състезанието са следните:

Клас “NS” в подкласове:

F2A

  1. Любомир Ненов – Русе – златен;
  2. Атанас Атанасов – Каварна – сребърен;
  3. Асен Арсенов – Каварна – бронзов.

F2A – юноши

  1. Симеон Вълев – Димитровград – златен;
  2. Преслав Светославов – София – сребърен.

F4A – юноши

  1. Симеон Благоев – София – златен;
  2. Симеон Вълев – Димитровград – сребърен;
  3. Ленко Иванов – Харманли – бронзов.

F4В

  1. Атанас Атанасов – Каварна – златен;
  2. Валерий Маринов – Русе – сребърен ;
  3. Красимир Бончев – Пазарджик – бронзов.

F4В – юноши

  1. Слави Славеев – Харманли – златен;
  2. Анастасия Бончева – Пазарджик – сребърен;
  3. Даниел Славеев – Харманли – бронзов.

Клас М в подкласове:

ECO Expert юноши

  1. Ангел Панайотов – Харманли – златен;
  2. Симеон Благоев – София – сребърен;
  3. Калоян Иванов – София – бронзов.

ECO Expert мъже

  1. Александър Захариев – Варна – златен;
  2. Владимир Димитров – София – сребърен;
  3. Димитър Димитров – Пазарджик – бронзов.

Mini Expert юноши

  1. Симеон Благоев – София – златен;
  2. Петър Симидчийски – Пазарджик – сребърен;
  3. Калоян Иванов – София – бронзов.

Mini Expert мъже

  1. Александър Захариев – Варна – златен;
  2. Владимир Димитров – София – сребърен;
  3. Димитър Иванов -Харманли – бронзов.

ECO Start юноши

  1. Пламен Георгиев – Харманли – златен;
  2. Веселин Чавдаров – Пазарджик – сребърен;
  3. Петър Стефанов – Русе – бронзов.

ECO Start мъже

  1. Димитър Димитров – Пазарджик – златен;
  2. Атгон Антонов – Габрово – сребърен;
  3. Димитър Иванов – Харманли – бронзов.

Mini Mono юноши

  1. Пламен Георгиев – Харманли – златен;
  2. Петър Стефанов – Русе – бронзов. (отсъства по време на награждаване)

Mini Mono мъже

  1. Александър Захариев – Варна – златен;
  2. Тодор Стоянов – Харманли – сребърен;
  3. Адриан Чуватов – Букурещ – бронзов.

Mini Hydro мъже

  1. Станислав Христов – Габрово – златен;
  2. Добрин Киров – Добрич – сребърен;
  3. Ивайло Горанов – Варна – бронзов.

Mono 1 мъже

  1. Евгени Генов – Русе – златен ;
  2. Георги Георгиев – Харманли – сребърен;
  3. Иван Захариев – Варна – бронзов.

Hydro 1 мъже

  1. Адриан Чуватов – Букурещ – златен;
  2. Добрин Киров – Добрич – сребърен;
  3. Резван Олайамос – Букурещ – бронзов.

Hydro 2 мъже

  1. Резван Олайамос – Букурещ – златен;
  2. Адриан Чуватов – Букурещ – сребърен;
  3. Добрин Киров – Добрич – бронзов.

Mono II мъже

  1. Добрин Киров – Добрич – златен;
  2. Адриан Чуватов – Букурещ – сребърен;
  3. Красимир Костадинов – Русе – бронзов;

FSR E мъже

  1. Петко Петков – Пазарджик – златен;
  2. Антон Манолов – Добрич – сребърен;
  3. Стефан Марков – Пазарджик – бронзов.

TEAM Expert мъже

  1. Димитров, Захариев, Марков – сборен – златен;
  2. Панайотов, Иванов – Харманли – сребърен;
  3. Захариев, Георгиев, Горанов – сборен – бронзов.

TEAM Mini мъже

  1. Димитров, Захариев, Марков – сборен – златен;
  2. Захариев, Христов, Петков – сборен – сребърен;
  3. Стоянов, Иванов, Стоянов – Харманли – бронзов.

Вижте още:

Последни новини

Последни новини

Румънските морски пристанища обявиха рекорден товарооборот

С 12% повече товари са обработили морските пристанища на Румъния за 2022 г., обявиха от румънската пристанищна администрация. В морските терминали са обработени общо 75,55

Турция започва активна експлоатация на газовите находища в Черно море до края на март

Турската държавна енергийна компания ТПАО обяви, че сондажният кораб Фатих е започнал да извършва нов сондаж в Черно море, предаде ТРТ. „Сондажният кораб Фатих започна

Турските кораби-електроцентрали могат да осигурят енергия за Украйна

Турската Karpowership подписа Меморандум за разбирателство с държавната "Енергийна компания на Украйна" (ЕКУ) за осигуряване на енергийни мощности. Един от дискутираните

Близо 19 млн. тона зърнени товари са изнесени от пристанищата на Украйна

Към 28 януари общият тонаж на зърно и други селскостопански продукти, изнесени от три украински пристанища, е 18 милиона 938 хиляди 131 тона. Общо 1371 кораба са получили

Най-четени през месеца

Имейл абонамент
Имейл абонамент
Получавайте новините на Maritime.bg директно и във Вашата електронна поща!
Винаги може да спрете Вашия имейл абонамент