Откриха изложба за годишнината на ВМС, наградиха победителите във флотската спартакиада (галерия)

На 5 август във Военноморския музей беше открита  изложба  „Творчество и пропаганда във флота в годините на студената война“ по случай 142-та годишнина от създаването на Военноморските сили.

След това журналистът Димитър Ставрев представи две преиздадени книги: „Бреговата артилерия и бреговите ракетни части на българския ВМФ (1947-1979 г.)“ с автор капитан I ранг Петко Георгиев и „Морската артилерия на България 1879-1970“ с автор Петко Велев.

По-късно през деня на Морска гара Варна се състоя тържествена церемония по награждаване на победителите от Спартакиадата по морски спортове на Военноморските сили.

В дните от 2 до 5 август четири отбора мъже и един сборен отбор жени от   военни формирования на флота, два отбора мъже и два отбора жени от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” (курсанти и студенти) и по един отбор мъже и жени „Атом“ на АЕЦ „Козлодуй” премериха сили и демонстрираха завидни умения в състезанията по ветроходство, гребане, теглене на въже и хвърляне на хвъргало.

Със заповед на командира на Военноморските сили отборите, заели първите три места в различните дисциплини и в комплексното класиране, бяха наградени с купа и грамота. Наградите бяха връчени от заместник-командира на Военноморските сили флотилен адмирал Георги Пенев.

Класирането на отборите е както следва:

ВЕТРОХОДСТВО – мъже:

  • на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;
  • на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор;
  • на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор;
  • на 4 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
  • на 5 място: сборен отбор на военни формирования 56080 и 28580-Варна;
  • на 5 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас;
  • на 5 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас.

ГРЕБАНЕ – мъже:

  • на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;
  • на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор;
  • на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор;
  • на 4 място: сборен отбор на военни формирования 56080 и 28580-Варна;
  • на 5 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас;
  • на 6 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
  • на 7 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас.

ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО – мъже:

  • на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;
  • на 2 място: сборен отбор на военни формирования 56080 и 28580-Варна;
  • на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор;
  • на 4 място: отбора на военно формирование 38920-Варна; 
  • на 5 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор;
  • на 6 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас;
  • на 7 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас.

ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ – мъже:

  • на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;
  • на 2 място: сборен отбор на военни формирования 56080 и 28580-Варна;
  • на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор;
  • на 4 място: отбора на военно формирование 38920-Варна; 
  • на 5 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас;
  • на 6 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор;
  • на 7 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас.

ВЕТРОХОДСТВО – жени:

  • на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор;
  • на 2 място отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор;
  • на 3 място: сборен отбор на ВМС, с купа и грамота;
  • на 4 място: отбора на СК „Атом“ – гр. Козлодуй.

ГРЕБАНЕ – жени:

  • на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор;
  • на 2 място: сборен отбор на ВМС;
  • на 3 място: отбора на СК „Атом“ – гр. Козлодуй;
  • на 4 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор.

ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО – жени:

  • на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор;
  • на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор;
  • на 3 място: отбора на СК „Атом“ – гр. Козлодуй;
  • на 4 място: сборен отбор на ВМС.

ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ – жени:

  • на 1 място: сборен отбор на ВМС;
  • на 2 място: отбора на СК „Атом“ – гр. Козлодуй;
  • на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор;
  • на 4 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор.

КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ – мъже:

  • на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;
  • на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор;
  • на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор;
  • на 4 място: сборен отбор на военни формирования 56080 и 28580-Варна;
  • на 5 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
  • на 6 място: сборен отбор на военни формирования 18360 и 34590-Бургас;
  • на 7 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас.

КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ – жени:

  • на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор;
  • на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор;
  • на 3 място: сборен отбор на ВМС;
  • на 4 място: отбора на СК „Атом“ – гр. Козлодуй.

Последни новини

Последни новини

Най-четени през месеца

Имейл абонамент
Имейл абонамент
Получавайте новините на Maritime.bg директно и във Вашата електронна поща!
Винаги може да спрете Вашия имейл абонамент