23 години от спускането на вода на „Акин“

Днес, 24.09.2021 г.  с тържествено издигане на националния флаг и флаговете за разцветяване в пункт за базиране Бургас се отбеляза 76-та годишнина от създаването на 96 отряд кораби със спомагателно назначение.

На днешния ден се навършват  и 23 години от спускането на вода на танкер бункеровчик „Акин“ с бордови номер 303. 

       Отрядът кораби със спомагателно назначение е наследник на 96 дивизион кораби със спомагателно назначение, създаден през 1945 г. като част от новосъздадената военноморска база –  Бургас. Плавателните съдове тогава са предвидени за изпълнение на задачи по охрана на водния район, а днес основното им предназначение е логистично осигуряване на корабите на море.    

В поздравителния си адрес, командирът на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов поздрави военните моряци от отряда и изказа своето искрено уважение към ежедневно влаганите от тях усилия при изпълнение на своите задължения и поставените задачи. Той им пожела добро здраве, силна воля и непоколебим дух, винаги верен курс, попътен вятър и седем фута под кила по фарватерите към успешна реализация на всички техни бъдещи начинания.

Началникът на щаба на Флотилия бойни и спомагателни кораби капитан І ранг Павлин Петков  поздрави командването и личния състав на отряда  като им пожела висок воински дух и все така да продължават да утвърждават авторитета и  престижа на Военноморските сили на Р България.

Командирът на отряда – капитан ІІ ранг Ясен Чапевов поздрави военнослужещите с празника, награди отличилите се и благодари на личния състав за отличното изпълнение на поставените задачи

Последни новини

Последни новини

Опасна е консумацията на миди с неясен произход, предупреждават експерти

Опасна е консумацията на миди с неясен произход. Това алармират в сигнал до институциите експерти от бранша за култивиране на миди по българското крайбрежие. Диви черни миди,

Украйна има „план Б“ за износа на зърно през пристанища на Черно море

Украйна е готова с "План Б" за продължаване на зърнения коридор в Черно море и без подкрепата на Русия. Това заяви министърът на земеделието на страната Микола Солски, цитиран

Във Военноморска база Бургас отбелязаха 60-ата годишнина на Четвърти дивизион патрулни кораби

Във Военноморска база Бургас тържествено беше отбелязана 60-ата годишнина от създаването на 4-ти Дивизион патрулни кораби. Със заповед на тогавашния командващ на флота