23-годишен моряк загина при инцидент на ветроходен кораб

Моряк загина при инцидент на борда на учебно-ветроходния кораб на Дания DANMARK (IMO: 5086279), съобщиха властите в Асенс.

23-годишният датчанин пада от мачта на ветрохода, когато корабът се намира в местна корабостроителница.

Младият моряк е транспортиран незабавно до местна болница, но лекарите не успяват да се преборят за живота му.

DANMARK е държавен учебен кораб на Дания и се оперира от местна морска академия, приема до 80 студенти за практика.

Случаят с датския УВК е пореден за последните няколко месеца.

През февруари доброволец загина на ветрохода ELISSA, падайки от голяма височина. В средата на миналата година 19-годишен студент загина на полския УВК DAR MLODZIEZY.

Последни новини

Последни новини

За момента не са установени отклонения в качеството на водата на Черно море край Украйна

Разрушаването на стената на Каховската ВЕЦ на 6 юни 2023 г. заплашва с негативни последици за екосистемата на Черно море. Поради наводняването на крайбрежните зони има голяма

Evil Woman води след първия състезателен ден на Varna Channel Cup, днес яхтите влизат в канала море – езеро

Купата за канала, предлага днес на варненци невероятно зрелище, в което близо 40-те участващи яхти влизат в единствената за България, а и една от малките по света, канални