Служителите на Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура“ повишиха своите знания и надградиха умения си за изпълнение на проекти по Оперативна програма „Транспорт и транспортна инфраструктура“ (ОПТТИ) в следващия програмен период (2021 – 2027 г.), съобщават от предприятието без да обявяват колко средства са разходени за тях.
“Любимият на служителите на ДППИ проект за провеждане на специализирани обучения за повишаване на техния капацитет във връзка с подготовката, изпълнението, управлението и мониторинга на проекти по ОПТТИ приключи успешно. Лекторите на високо ниво с богат теоретичен и практически опит, които представяха разнообразните специфични и актуални теми по ясен, достъпен и интересен начин, направиха обученията не само полезни, но и много приятни”, изтъкват от предприятието в съобщение на сайта си.
Проведени бяха над 70 обучения по общи и специализирани теми. Реализирани бяха и две учебни визити в гр. Антверпен, Белгия. Преминалите обученията над 180 служители са уверени, че знанията, които са придобили, ще допринесат за по-ефективната и качествена подготовка на важни стратегически проекти за развитие на пристанищата в новия програмен период. Според тях изнесените извън работната среда тренинги са от полза не само за работата по проекти, но и за увеличаване на цялостната ефективност на работното място, тъй като са повишили професионалните им умения, насърчили са тяхната креативност и са сплотили екипа, коментират от ДППИ.
Над 30 са темите на обученията, проведени в рамките на проект „Специализирани обучения за повишаване капацитета на служителите на Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура“ (ДППИ) в качеството му на бенефициент по ОПТТИ 2014 – 2020 г.“. Сред тях са „Инвестиционно планиране и привличане на финансови ресурси в пристанищата“, „Устройство на територията“, „ИТ и електронен обмен на данни в пристанищната дейност“, „Правни въпроси в пристанищната дейност“, „Управление на риска и безопасност на пристанищата“, „Строителство в пристанищата“, „Логистични вериги“, „Обществени поръчки“, „Ефективна комуникация с проектни екипи“ и „Развитие на личната продуктивност“. В резултат на това работната среда в предприятието се подобри както на ниво експертност, така и на база междуличностна комуникация и сплотяване на екипа, твърдят от ДППИ.
Вижте още по темата: