Първият пътнически кораб за сезона акостира във видинското пристанище

Първият за туристическия сезон пътнически кораб по Дунав акостира днес на видинското пристанище.

На борда на плаващия под флага на Швейцария „Viking Lif“ има 150 американски и японски пасажери, които днес ще посетят Белоградчишки скали, крепостта „Калето“ и крепостта „Баба Вида“ във Видин. 

През новия туристически сезон на пристанище Видин се очаква да акостират 294 круизни кораба с над 36 000 чуждестранни туристи, предаде БТА.

По традиция сезонът започва на 20 март и тази година ще продължи по-дълго – до 27 декември, за когато е планирано последното посещение на круизен кораб по Дунав. 

Последни новини

Последни новини

Опасна е консумацията на миди с неясен произход, предупреждават експерти

Опасна е консумацията на миди с неясен произход. Това алармират в сигнал до институциите експерти от бранша за култивиране на миди по българското крайбрежие. Диви черни миди,

Украйна има „план Б“ за износа на зърно през пристанища на Черно море

Украйна е готова с "План Б" за продължаване на зърнения коридор в Черно море и без подкрепата на Русия. Това заяви министърът на земеделието на страната Микола Солски, цитиран