Министър Зарица Динкова вижда хибридна атака срещу морския туризъм

Това е очевадно. Така министърът на туризма Зарица Динкова отговори на въпрос на Maritime.bg за възможна хибридна атака срещу морския туризъм у нас с разпростряването на информация за „потенциална опасност“ за крайбрежието ни след разрушаването на стената на ВЕЦ „Каховка“.

Динкова посети ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“, където бе запозната с последните данни за разпространението на водните маси от района на устието на р. Днепър.

Прогнозите са, че през следващите 10 дни не се очаква води от района да достигнат нашето крайбрежие.

Maritime.bg припомня, че според украинските екологични служби във водите край Одеса е установено увеличение на желязото, твърдите частици и намаляване солеността на водата.

Една от националните телевизии у нас обяви в ефир за открити „радиоактивни вещества“. Тази информация не е потвърдена и до момента.

Maritime.bg изпрати запитване до Държавна агенция национална сигурност дали се проверяват лицата и организациите, които с публично говорене, което не е базирано на резултати от научни изследвания, създават паника в българското общество. Отговор не бе получен.

Видео:

Последни новини

Последни новини

Хуан Ричардс: България е атрактивен пазар за растеж за Hapag-Lloyd и заема стратегическа позиция в Югоизточна Европа

Hapag-Lloyd откри два нови офиса в България с екипи, готови да обслужват своите клиенти в пристанищния град Варна и българската столица София. С население от около 7,1

Иван Портних: Не съм построил тръбопровода в езерото, ще съдействам на правосъдието

Все още не съм получил обвинителния акт от Окръжната прокуратура, по повод аварията на тръбопровода във Варненското езеро, затова не мога да коментирам обвиненията. Ще

Прокуратурата внесе в Окръжен съд – Варна обвинителен акт за замърсяването на Варненското езеро

Днес Окръжна прокуратура – Варна внесе във Окръжен съд – Варна обвинителен акт за замърсяването на Варненското езеро от тръба на канализацията. Обвинени са три лица, сред

Собствениците на „Galaxy Leader“: Нищо не може да се постигне със задържането на екипажа

Всички нации, чиито граждани са държани от хутите, да удвоят усилията си, за да осигурят освобождаването им и незабавното им връщане при техните близки. Това призоваха от