Наградиха победителите от спартакиадата на Военноморските сили

Днес, 6 август 2020 година, като част от програмата за честването на 141 годишнина на Военноморските сили, на Морска гара Варна се състоя церемония по награждаване на победителите от Спартакиадата по морски спортове на Военноморските сили.
В дните от 3 до 6 август, в навечерието на Празника на ВМС и 141-та годишнина от тяхното създаване, десет отбора от военни формирования на флота, включително ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” и представителния отбор на АЕЦ „Козлодуй”, премериха сили и демонстрираха завидни умения в състезанията по ветроходство, гребане, теглене на въже и хвърляне на хвъргало.

Снимка: ВМС

Отборите заели първите три места по различните дисциплини и в комплексното класиране бяха наградени с купа и грамота.
Класирането на отборите е както следва:

ВЕТРОХОДСТВО:
1. Клас рейково-разрезно:
− на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор – мъже
− на 2 място: сборен отбор на ВМС – жени
2. Клас рейково-разделно:
− на 1 място: отбора на ВК „Синева“
− на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор – мъже
− на 3 място отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор – жени
− на 4 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй;
− на 5 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор – жени.

ГРЕБАНЕ – мъже:
− на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
− „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор
− на 3 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй
− на 4 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
− на 5 място: сборен отбор на военно формирование 56080-Варна и военно формирование 28580-Варна;
− на 6 място: сборен отбор на военно формирование 18360- Бургас и военно формирование 34590- Бургас;
− на 7 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас.

ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО – мъже:
− на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй
− на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
− на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор
− на 4 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас;
− на 5 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
− на 6 място: сборен отбор на военно формирование 56080-Варна и военно формирование 28580-Варна;
− на 7 място: сборен отбор на военно формирование 18360-Бургас и военно формирование 34590-Бургас.

ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ – мъже:
− на 1 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй
− на 2 място: сборен отбор на военно формирование 56080-Варна и военно формирование 28580-Варна
− на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор
− на 4 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор;
− на 5 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
− на 6 място: сборен отбор на военно формирование 18360- Бургас и военно формирование 34590- Бургас.
− на 7 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас.

ГРЕБАНЕ – жени:
− на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
− на 2 място: сборен отбор на ВМС
− на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор

ХВЪРЛЯНЕ НА ХВЪРГАЛО – жени:
− на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
− на 2 място: сборен отбор на ВМС
− на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор

ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ – жени:
− на 1 място: сборен отбор на ВМС
− на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
− на 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор

КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ – мъже:
− на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 2-ри отбор
− на 2 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
− на 3 място: отбора на „АЕЦ Козлодуй” ЕАД – гр. Козлодуй
− на 4 място: сборен отбор на военно формирование 56080-Варна и военно формирование 28580-Варна;
− на 5 място: отбора на военно формирование 38920-Варна;
− на 6 място: отбора на военно формирование 22480-Бургас;
− на 7 място: сборен отбор на военно формирование 18360-Бургас и военно формирование 34590-Бургас.

КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ – жени:
− на 1 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” – 1-ви отбор
− на 2 място: сборен отбор на ВМСна 3 място: отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”